LQP03TN10NH02D
文档
产品属性
| Category | 集成电路/集成电路 Fixed inductors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | LQP03 |
| Type | Thick Film |
| Current Rating (Amps) | 250mA |
| Inductance | 10 nH |
| Inductance Frequency - Test | 500MHz |
| Frequency - Self Resonant | 3.2GHz |
| Q @ Freq | 14 @ 500MHz |
| DC Resistance (DCR) | 700mOhms(Max) |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±3% |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 0201(0603メートル法) |
| Size / Dimension | 0.024"L x 0.012"W(0.60mm x 0.30mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.013" (0.33mm) |
| Material - Core | 非磁性 |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.
库存量: 2,004
MOQ:2,004
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 2,004 - | $0.037 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |





