UPM2A221MHD
NICHICON
库存类别:质量保证库存
供应商排名:B-1
Management ID:st72053808
Date Code:12
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Capacitance | 220 µF |
| Case/Package | Radial |
| Diameter | 12.5 mm |
| Dielectric Material | Aluminium |
| Dissipation Factor | 0.08 % |
| Features | General Purpose |
| Height | 35.5 mm |
| Height - Seated (Max) | 37.4904 mm |
| Impedance | 87 mΩ |
| Lead Diameter | 800 µm |
| Lead Pitch | 5 mm |
| Leakage Current | 660 µA |
| Life (Hours) | 5000 hours |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | PCB , Through Hole |
| Number of Pins | 2 |
| Polarity | Polar |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Ripple Current | 730 mA |
| Ripple Current (AC) | 1.05 A |
| Schedule B | 8532220020, 8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020 |
| Termination | Radial |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage | 100 V |
| Voltage Rating | 100 V |
| Voltage Rating (AC) | 100 V |
| Voltage Rating (DC) | 100 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 800
MOQ:221
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 221 - 2,209 | $1.011 |
| 2,210 - 11,049 | $1.004 |
| 11,050 - 22,099 | $0.997 |
| 22,100 - 110,499 | $0.991 |
| 110,500 - 220,999 | $0.988 |
| 221,000 - 441,999 | $0.987 |
| 442,000 - | $0.986 |
| - | - |




