UHE1A103MHD
NICHICON
库存类别:质量保证库存
供应商排名:B-1
Management ID:st72053751
Date Code:.
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Capacitance | 10 mF |
| Case/Package | Radial |
| Diameter | 16 mm |
| Dielectric Material | Aluminium |
| Dissipation Factor | 0.19 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 38 mΩ |
| Height | 40 mm |
| Height - Seated (Max) | 40.005 mm |
| Impedance | 13 mΩ |
| Lead Diameter | 800 µm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lead Pitch | 7.493 mm |
| Leakage Current | 1 mA |
| Life (Hours) | 8000 hours |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Through Hole |
| Packaging | Bulk |
| Polarity | Polar |
| Radiation Hardening | No |
| Ripple Current | 4.08 A |
| Ripple Current (AC) | 4.08 A |
| Schedule B | 8532220020, 8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020 |
| Termination | Radial |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage | 10 V |
| Voltage Rating | 10 V |
| Voltage Rating (DC) | 10 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 194
MOQ:132
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 132 - 1,319 | $1.695 |
| 1,320 - 6,599 | $1.671 |
| 6,600 - 13,199 | $1.663 |
| 13,200 - 65,999 | $1.658 |
| 66,000 - | $1.653 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |




