UCZ1H101MCL1GS
NICHICON
库存类别:质量保证库存
供应商排名:B-1
Management ID:st72053747
Date Code:20
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Capacitance | 100 µF |
| Case/Package | Radial |
| Diameter | 10 mm |
| Dissipation Factor | 0.16 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 200 mΩ |
| Height | 10 mm |
| Height - Seated (Max) | 10.4902 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Leakage Current | 3 µA |
| Life (Hours) | 3000 hours |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Material | Aluminium |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Polarity | Polar |
| Ripple Current | 250 mA |
| Ripple Current (AC) | 500 mA |
| Schedule B | 8532220020 |
| Termination | SMD/SMT |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage Rating | 50 V |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Weight | 1.209986 g |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 19,000
MOQ:442
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 442 - 4,419 | $0.505 |
| 4,420 - 22,099 | $0.504 |
| 22,100 - 44,199 | $0.498 |
| 44,200 - 220,999 | $0.494 |
| 221,000 - 441,999 | $0.493 |
| 442,000 - | $0.493 |
| - | - |
| - | - |




