PCX1H120MCL1GS
NICHICON
库存类别:质量保证库存
供应商排名:B-1
Management ID:st72053700
Date Code:14
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Capacitance | 12 µF |
| Case/Package | Radial |
| Diameter | 6.3 mm |
| Dissipation Factor | 0.12 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 65 mΩ |
| Height | 8 mm |
| Height - Seated (Max) | 8.1026 mm |
| Lead Pitch | 2.1 mm |
| Leakage Current | 120 µA |
| Life (Hours) | 1500 hours |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | PCB , Surface Mount |
| Ripple Current | 1.1 A |
| Ripple Current (AC) | 1.1 A |
| Termination | SMD/SMT |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage | 50 V |
| Voltage Rating | 50 V |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Weight | 400.011771 mg |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 821
MOQ:212
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 212 - 2,119 | $1.055 |
| 2,120 - 10,599 | $1.048 |
| 10,600 - 21,199 | $1.04 |
| 21,200 - 105,999 | $1.035 |
| 106,000 - 211,999 | $1.032 |
| 212,000 - 423,999 | $1.03 |
| 424,000 - | $1.029 |
| - | - |




