PCX1C820MCS1GS
NICHICON
库存类别:质量保证库存
供应商排名:B-1
Management ID:st72053697
Date Code:15
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Capacitance | 82 µF |
| Case/Package | Radial |
| Diameter | 8 mm |
| Dissipation Factor | 0.12 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 45 mΩ |
| Height | 7.5 mm |
| Height - Seated (Max) | 8.001 mm |
| Lead Pitch | 2.5 mm |
| Leakage Current | 262 µA |
| Life (Hours) | 3000 hours |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | PCB , Surface Mount |
| Ripple Current | 1.3 A |
| Termination | SMD/SMT |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage | 16 V |
| Voltage Rating | 16 V |
| Voltage Rating (DC) | 16 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 865
MOQ:177
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 177 - 1,769 | $1.263 |
| 1,770 - 8,849 | $1.25 |
| 8,850 - 17,699 | $1.243 |
| 17,700 - 88,499 | $1.237 |
| 88,500 - 176,999 | $1.235 |
| 177,000 - | $1.233 |
| - | - |
| - | - |




