PCS1A121MCL1GS
NICHICON
库存类别:质量保证库存
供应商排名:B-1
Management ID:st72053691
Date Code:11
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Capacitance | 120 µF |
| Case/Package | Radial |
| Diameter | 6.3 mm |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 27 mΩ |
| Height | 6 mm |
| Height - Seated (Max) | 5.9944 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Leakage Current | 240 µA |
| Life (Hours) | 5000 hours |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Packaging | Tape & Reel |
| Radiation Hardening | No |
| Ripple Current | 2.3 A |
| Ripple Current (AC) | 2.3 A |
| Schedule B | 8532220020, 8532220020|8532220020, 8532220020|8532220020|8532220020, 8532220020|8532220020|8532220020|8532220020 |
| Termination | SMD/SMT |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage | 10 V |
| Voltage Rating | 10 V |
| Voltage Rating (DC) | 10 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 880
MOQ:349
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 349 - 3,489 | $0.639 |
| 3,490 - 17,449 | $0.634 |
| 17,450 - 34,899 | $0.629 |
| 34,900 - 174,499 | $0.625 |
| 174,500 - | $0.624 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |




