LNY2G682MSEG
NICHICON
库存类别:质量保证库存
供应商排名:B-1
Management ID:st72053679
Date Code:21
文档
产品属性
| Capacitance | 6.8 mF |
| Case/Package | Radial |
| Diameter | 63.5 mm |
| Dielectric Material | Aluminium |
| Features | General Purpose |
| Height | 165 mm |
| Height - Seated (Max) | 164.9984 mm |
| Lead Pitch | 28.6 mm |
| Leakage Current | 4.95 A |
| Life (Hours) | 2000 hours |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 years ago) |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Chassis Mount, Clamp |
| Number of Pins | 2 |
| Polarity | Polar |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Ripple Current | 19.1 A |
| Ripple Current (AC) | 19.1 A |
| Schedule B | 8532220085, 8532220085|8532220085|8532220085|8532220085|8532220085 |
| Termination | Screw |
| Test Frequency | 120 Hz |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage | 400 V |
| Voltage Rating | 400 V |
| Voltage Rating (DC) | 400 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 15
MOQ:3
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 3 - 29 | $94.256 |
| 30 - 149 | $93.789 |
| 150 - 299 | $93.51 |
| 300 - 1,499 | $93.19 |
| 1,500 - 2,999 | $92.951 |
| 3,000 - 5,999 | $92.764 |
| 6,000 - 11,999 | $92.671 |
| 12,000 - | $92.578 |





