LGU2E102MELC
NICHICON
库存类别:质量保证库存
供应商排名:B-1
Management ID:st72053661
Date Code:15
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Capacitance | 1 mF |
| Case/Package | Radial |
| Diameter | 35 mm |
| Dielectric Material | Aluminium |
| Dissipation Factor | 0.15 % |
| Height | 40 mm |
| Height - Seated (Max) | 40.005 mm |
| Lead Diameter | 800 µm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lead Pitch | 10 mm |
| Leakage Current | 1.37 mA |
| Life (Hours) | 3000 hours |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | PCB , Through Hole |
| Number of Pins | 2 |
| Packaging | Bulk |
| Polarity | Polar |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Ripple Current | 2.47 A |
| Ripple Current (AC) | 2.47 A |
| Schedule B | 8532220040, 8532220040|8532220040|8532220040|8532220040|8532220040 |
| Termination | Snap in |
| Test Frequency | 120 Hz |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage | 250 V |
| Voltage Rating | 250 V |
| Voltage Rating (DC) | 250 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 166
MOQ:43
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 43 - 429 | $5.275 |
| 430 - 2,149 | $5.257 |
| 2,150 - 4,299 | $5.201 |
| 4,300 - 21,499 | $5.173 |
| 21,500 - 42,999 | $5.164 |
| 43,000 - 85,999 | $5.158 |
| 86,000 - | $5.147 |
| - | - |




