LQH55DN4R7M03L
文档
产品属性
| Category | 集成电路/集成电路 Fixed inductors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | LQH55 |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Current Rating (Amps) | 2.7A |
| Inductance | 4.7 µH |
| Inductance Frequency - Test | 1MHz |
| Frequency - Self Resonant | 30MHz |
| DC Resistance (DCR) | 57.4mOhms(Max) |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±20% |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 80°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 2220(5650メートル法) |
| Size / Dimension | 0.224"L x 0.197"W(5.70mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.197" (5.00mm) |
| Material - Core | Ferrite |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.
库存量: 975
MOQ:132
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 132 - 1,319 | $1.695 |
| 1,320 - 6,599 | $1.671 |
| 6,600 - 13,199 | $1.663 |
| 13,200 - 65,999 | $1.658 |
| 66,000 - | $1.653 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |





