LQH44PN2R2MP0L
文档
产品属性
| Category | 集成电路/集成电路 Fixed inductors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | LQH44 |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Current Rating (Amps) | 1.8A |
| Current - Saturation (Isat) | 2.5A |
| Inductance | 2.2 µH |
| Inductance Frequency - Test | 1MHz |
| Frequency - Self Resonant | 70MHz |
| DC Resistance (DCR) | 58.8mOhms(Max) |
| Shielding | Shielded |
| Tolerance | ±20% |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.157"L x 0.157"W(4.00mm x 4.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.071" (1.80mm) |
| Material - Core | Ferrite |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.
库存量: 9,819
MOQ:790
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 790 - 7,899 | $0.282 |
| 7,900 - 39,499 | $0.281 |
| 39,500 - 78,999 | $0.276 |
| 79,000 - 394,999 | $0.276 |
| 395,000 - | $0.275 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |





