FN2010-20-06
文档
产品属性
| Approvals | CSA, ENEC, UL, UR |
| Capacitance | 100 nF |
| Current | 20 A |
| Current Rating | 20 A |
| Depth | 85 mm |
| Frequency | 400 Hz |
| Height | 30.3 mm |
| Inductance | 600 µH |
| Leakage Current | 400 µA |
| Max Current Rating | 20 A |
| Max Operating Temperature | 100 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Mount | Chassis Mount |
| Radiation Hardening | No |
| Ratings | IP20 |
| REACH SVHC | No |
| Resistance | 1 MΩ |
| Termination | Quick Connect |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Voltage Rating (DC) | 250 V |
| Width | 54 mm |
| Wire/Cable Gauge | 14 AWG |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.





