- Top >
- 被动元件 >
- 电路保护 >
- Fuses >
- 021906.3MXAP(LITTELFUSE)
产品属性
| Approvals | CCC, CE, CSA, PSE, SEMKO, UL, VDE |
| Body Material | Glass |
| Contact Material | Brass |
| Current Rating | 6.3 A |
| Diameter | 5 mm |
| Fuse Current | 6.3 A |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Holder |
| Number of Pins | 2 |
| Packaging | Bulk |
| Power Dissipation | 1.6 W |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Resistance | 10.65 mΩ |
| Termination | Clip |
| Voltage Rating | 250 V |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Voltage Rating (DC) | 250 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 75
MOQ:10
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 10 - 99 | $1.194 |
| 100 - 499 | $0.747 |
| 500 - 999 | $0.691 |
| 1,000 - 4,999 | $0.654 |
| 5,000 - 9,999 | $0.647 |
| 10,000 - 19,999 | $0.641 |
| 20,000 - 39,999 | $0.637 |
| 40,000 - | $0.636 |




