UCL1E101MCL6GS
NICHICON
RoHS状态:RoHS2
库存类别:质量保证库存
供应商排名:A-3
Management ID:st71923954
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Capacitance | 100 µF |
| Case/Package | Radial |
| China RoHS | Compliant |
| Diameter | 8 mm |
| Dielectric Material | Aluminium |
| Dissipation Factor | 0.14 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 180 mΩ |
| Height | 6.2 mm |
| Height - Seated (Max) | 6.1976 mm |
| Impedance | 180 mΩ |
| Introduction Date | 2009-08-31 |
| Lead Free | Lead Free |
| Leakage Current | 25 µA |
| Life (Hours) | 2000 hours |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 months ago) |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 2 |
| Number of Terminals | 2 |
| Packaging | Cut Tape |
| Polarity | Polar |
| Ratings | AEC-Q200 |
| REACH SVHC | No |
| Ripple Current | 250 mA |
| Ripple Current (AC) | 500 mA |
| Schedule B | 8532220020, 8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020 |
| Termination | SMD/SMT |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage Rating | 25 V |
| Voltage Rating (DC) | 25 V |
| Width | 8.3 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 1,000
MOQ:10
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 10 - 99 | $0.451 |
| 100 - 499 | $0.275 |
| 500 - 999 | $0.219 |
| 1,000 - 4,999 | $0.182 |
| 5,000 - 9,999 | $0.175 |
| 10,000 - 19,999 | $0.169 |
| 20,000 - 39,999 | $0.165 |
| 40,000 - | $0.164 |




