UUA1C100MCL1GS
NICHICON
RoHS状态:RoHS2
库存类别:质量保证库存
供应商排名:A-3
Management ID:st71923952
文档
产品属性
| Capacitance | 10 µF |
| Case/Package | Radial |
| Diameter | 4 mm |
| Features | General Purpose |
| Height | 5.8 mm |
| Height - Seated (Max) | 6.096 mm |
| Leakage Current | 3 µA |
| Life (Hours) | 3000 hours |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Polarity | Polar |
| Ripple Current | 18 mA |
| Ripple Current (AC) | 18 mA |
| Schedule B | 8532220020 |
| Termination | SMD/SMT |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage Rating | 16 V |
| Voltage Rating (DC) | 16 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 440
MOQ:10
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 10 - 99 | $0.326 |
| 100 - 499 | $0.23 |
| 500 - 999 | $0.174 |
| 1,000 - 4,999 | $0.137 |
| 5,000 - 9,999 | $0.129 |
| 10,000 - 19,999 | $0.124 |
| 20,000 - 39,999 | $0.119 |
| 40,000 - | $0.119 |





