UCD1E101MCL6GS
NICHICON

RoHS状态:RoHS
库存类别:质量保证库存
供应商排名:B-1
Management ID:st71817873
Date Code:22
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Capacitance | 100 µF |
| Case/Package | Radial |
| Diameter | 8 mm |
| Dissipation Factor | 0.14 % |
| Features | General Purpose |
| Height | 6.2 mm |
| Height - Seated (Max) | 6.5024 mm |
| Impedance | 260 mΩ |
| Leakage Current | 49.5 µA |
| Life (Hours) | 2000 hours |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Packaging | Tape & Reel |
| Polarity | Polar |
| Radiation Hardening | No |
| Ripple Current | 300 mA |
| Ripple Current (AC) | 300 mA |
| Schedule B | 8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|85 |
| Termination | SMD/SMT |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage Rating | 25 V |
| Voltage Rating (DC) | 25 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 1,000
MOQ:167
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 167 - 1,669 | $0.555 |
| 1,670 - 8,349 | $0.54 |
| 8,350 - 16,699 | $0.533 |
| 16,700 - 83,499 | $0.527 |
| 83,500 - 166,999 | $0.525 |
| 167,000 - 333,999 | $0.523 |
| 334,000 - 667,999 | $0.522 |
| 668,000 - | $0.522 |




