MCP6004-E/SL
MICROCHIP
RoHS状态:RoHS
库存类别:代理店库存
供应商排名:A-1
Management ID:st71806939
文档
产品属性
| Category | 集成电路/集成电路 Linear amps/operational amps/buffer amps |
| Manufacturer | MICROCHIP |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Voltage - Input Offset | 4.5 mV |
| Voltage - Supply Span (Max) | 6 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 1.8 V |
| Current - Input Bias | 1 pA |
| Current - Output / Channel | 23 mA |
| Current - Supply | 100 μA(x4Channel) |
| Gain Bandwidth Product | 1 MHz |
| Number of Circuits | 4 |
| Slew Rate | 0.6 V/μs |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ +125°C(TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 14-SOIC |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.
库存量: 627
MOQ:114
SPQ:57
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 114 - 1,139 | $1.882 |
| 1,140 - 5,699 | $1.857 |
| 5,700 - 11,399 | $1.849 |
| 11,400 - 56,999 | $1.843 |
| 57,000 - 113,999 | $1.837 |
| 114,000 - | $1.833 |
| - | - |
| - | - |





