R7FS3A37A3A01CFP#AA0
RENESAS
RoHS状态:N/A
库存类别:质量保证库存
供应商排名:A-3
Management ID:st71792765
Date Code:202111
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Category | 集成电路/集成电路 Micro controllers |
| Manufacturer | RENESAS |
| Series | Renesas Synergy™ S3 |
| Core Processor | ARM® Cortex®-M4 |
| Core Size | 32-bit Single Core |
| Speed | 48 MHz |
| RAM Size | 96K x 8 |
| Program Memory Type | Flash |
| Program Memory Size | 512KB(512K x 8) |
| EEPROM Size | 8K x 8 |
| Number of I/O | 84 |
| Data Converters | A/D 25x14b; D/A 3x8b, 3x12b |
| Peripherals | DMA, LCD, LVD, POR, PWM, WDT |
| Connectivity | CANbus, EBI/EMI, I2C, MMC/SD, QSPI, SCI, SPI, SSI, UART/USART, USB |
| Oscillator Type | Internal |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.6V ~ 5.5V |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 105°C(TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 100-LFQFP(14x14) |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.




