LTC6655CHMS8-5#PBF
ANALOG DEVICES
RoHS状态:N/A
库存类别:质量保证库存
供应商排名:A-3
Management ID:st71791940
Date Code:202301
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Case/Package | MSOP |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 years ago) |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Max Output Voltage | 5 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Nominal Supply Current | 5 mA |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Pins | 8 |
| Output Current | 5 mA |
| Output Voltage | 5 V |
| Quiescent Current | 7 mA |
| REACH SVHC | No |
| Reference Type | Series |
| Reference Voltage | 5 V |
| Schedule B | 8542390000 |
| Temperature Coefficient | 5 ppm/°C |
| Tolerance | 0.05 % |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.




