LTC1983ES6-5#TRMPBF
ANALOG DEVICES
RoHS状态:N/A
库存类别:质量保证库存
供应商排名:A-3
Management ID:st71791934
Date Code:201716
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Case/Package | TSOT |
| Frequency | 900 kHz |
| Height | 900 µm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 years ago) |
| Max Input Voltage | 5.5 V |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Output Current | 100 mA |
| Max Output Voltage | -5.2 V |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Input Voltage | 5 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Output Voltage | -4.8 V |
| Min Supply Voltage | 2.3 V |
| Nominal Output Voltage | -5 V |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Outputs | 1 |
| Number of Pins | 6 |
| Operating Supply Current | 25 µA |
| Output Current | 100 mA |
| Output Type | Fixed |
| Output Voltage | -5 V |
| Packaging | Cut Tape |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Schedule B | 8542390000, 8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000 |
| Switching Frequency | 900 kHz |
| Synchronous Rectifier | No |
| Width | 1.75 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.




