LT1160CS#PBF
ANALOG DEVICES
RoHS状态:N/A
库存类别:质量保证库存
供应商排名:A-3
Management ID:st71791916
Date Code:202230
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Fall Time | 140 ns |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 years ago) |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Max Output Current | 1.5 A |
| Max Supply Voltage | 15 V |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Min Supply Voltage | 10 V |
| Number of Drivers | 2 |
| Number of Outputs | 2 |
| Number of Pins | 14 |
| Operating Supply Voltage | 12 V |
| Output Current | 1.5 A |
| Output Voltage | 11.3 V |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Rise Time | 200 ns |
| Schedule B | 8542390000, 8542390000|8542390000, 8542390000|8542390000|8542390000, 8542390000|8542390000|8542390000|8542390000 |
| Turn-Off Delay Time | 600 ns |
| Turn-On Delay Time | 500 ns |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.




