LQH66SN470M03L
MURATA
RoHS状态:N/A
库存类别:质量保证库存
供应商排名:A-3
Management ID:st71791905
Date Code:202422
文档
产品属性
| Category | 集成电路/集成电路 Fixed inductors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | LQH66 |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Current Rating (Amps) | 760mA |
| Inductance | 47 µH |
| Inductance Frequency - Test | 1MHz |
| Frequency - Self Resonant | 10MHz |
| DC Resistance (DCR) | 238mOhms(Max) |
| Shielding | Shielded |
| Tolerance | ±20% |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 80°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 2525(6363メートル法) |
| Size / Dimension | 0.248"L x 0.248"W(6.30mm x 6.30mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.197" (5.00mm) |
| Material - Core | Ferrite |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.





