LQH44PN220MJ0L
MURATA
RoHS状态:N/A
库存类别:质量保证库存
供应商排名:A-3
Management ID:st71791854
Date Code:DC23+
文档
产品属性
| Category | 集成电路/集成电路 Fixed inductors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | LQH44 |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Current Rating (Amps) | 550mA |
| Current - Saturation (Isat) | 400mA |
| Inductance | 22 µH |
| Inductance Frequency - Test | 100kHz |
| Frequency - Self Resonant | 18MHz |
| DC Resistance (DCR) | 576mOhms(Max) |
| Shielding | Shielded |
| Tolerance | ±20% |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.157"L x 0.157"W(4.00mm x 4.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.047" (1.20mm) |
| Material - Core | Ferrite |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.





