LQH44PH470MPRL
MURATA
RoHS状态:N/A
库存类别:质量保证库存
供应商排名:A-3
Management ID:st71791847
Date Code:202408
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Category | 集成电路/集成电路 Fixed inductors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | LQH32 |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Current Rating (Amps) | 600mA |
| Current - Saturation (Isat) | 750mA |
| Inductance | 47 µH |
| Inductance Frequency - Test | 100kHz |
| Frequency - Self Resonant | 9MHz |
| DC Resistance (DCR) | 780mOhms(Max) |
| Shielding | Shielded |
| Tolerance | ±20% |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 105°C |
| Applications | Automotive |
| Automotive | AEC-Q200 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.157"L x 0.157"W(4.00mm x 4.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.071" (1.80mm) |
| Material - Core | Ferrite |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.




