LQH32MN4R7K23L
MURATA
RoHS状态:N/A
库存类别:质量保证库存
供应商排名:A-3
Management ID:st71791751
Date Code:202341
文档
产品属性
| Category | 集成电路/集成电路 Fixed inductors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | LQH32 |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Current Rating (Amps) | 270mA |
| Inductance | 4.7 µH |
| Inductance Frequency - Test | 1MHz |
| Frequency - Self Resonant | 31MHz |
| Q @ Freq | 20 @ 1MHz |
| DC Resistance (DCR) | 1.2Ohms(Max) |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±10% |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 1210(3225メートル法) |
| Size / Dimension | 0.126"L x 0.098"W(3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.087" (2.20mm) |
| Material - Core | Ferrite |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.





