BLM18BB750SN1D
MURATA
RoHS状态:N/A
库存类别:质量保证库存
供应商排名:A-3
Management ID:st71790081
Date Code:201741
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Case/Package | 0603 |
| Case Code (Imperial) | 0603 |
| Case Code (Metric) | 1608 |
| Conductor Material | Copper |
| Core Material | Ferrite |
| DC Current | 500 mA |
| DC Resistance (DCR) | 300 mΩ |
| Depth | 800 µm |
| Height | 950 µm |
| Impedance | 75 Ω |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 months ago) |
| Material | Ferrite, Steel |
| Max Current Rating | 500 mA |
| Max DC Current | 500 mA |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Military Standard | Not |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Circuits | 1 |
| Number of Lines | 1 |
| Number of Pins | 2 |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Resistance | 350 mΩ |
| RMS Current (Irms) | 600 mA |
| Schedule B | 8504500000, 8504500000|8504500000|8504500000|8504500000|8504500000 |
| Series Resistance | 300 mΩ |
| Shielding | Unshielded |
| Temperature Coefficient | 10 ppm/°C |
| Termination | SMD/SMT |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Tolerance | 25 % |
| Width | 800 µm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.




