LM555CMX/NOPB
Texas Instruments
RoHS状态:RoHS
库存类别:质量保证库存
供应商排名:B-1
Management ID:st71741521
Date Code:19/21+
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Case/Package | SOIC |
| Frequency | 100 kHz |
| Height | 1.75 mm |
| High Level Output Current | -200 mA |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 month ago) |
| Low Level Output Current | 200 mA |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 1 month ago) |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Max Power Dissipation | 1.18 W |
| Max Supply Voltage | 16 V |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Mount | Surface Mount |
| Nominal Supply Current | 3 mA |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Pins | 8 |
| Number of Timers/Counters | 1 |
| Operating Supply Current | 10 mA |
| Output Current | 200 mA |
| Packaging | Cut Tape |
| Power Dissipation | 1.18 W |
| Quiescent Current | 3 mA |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Schedule B | 8542390000, 8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|85 |
| Thickness | 1.58 mm |
| Width | 3.91 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 263
MOQ:263
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 263 - 2,629 | $0.875 |
| 2,630 - 13,149 | $0.872 |
| 13,150 - 26,299 | $0.865 |
| 26,300 - 131,499 | $0.859 |
| 131,500 - 262,999 | $0.856 |
| 263,000 - 525,999 | $0.855 |
| 526,000 - | $0.854 |
| - | - |




