- Top >
- 半导体 >
- 集成电路/集成电路 >
- Logic >
- Comparators >
- SN74LS85N(Texas Instruments)
SN74LS85N
Texas Instruments
RoHS状态:RoHS
库存类别:质量保证库存
供应商排名:A-4
Management ID:st71740403
Date Code:N/A
文档
产品属性
| Category | 集成电路/集成电路 Comparators |
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Type | Magnitude Comparator |
| Voltage - Supply | 4.75V ~ 5.25V |
| Current - Output High, Low | 400μA/8mA |
| Output | Active High |
| Output Function | AB |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 45ns @ 5V/15pF |
| Number of Bits | 4 |
| Operating Temperature Range | 0°C ~ 70°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Device Package | 16-PDIP |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.
库存量: 123
MOQ:1
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 1 - 49 | $1.61 |
| 50 - 99 | $1.156 |
| 100 - 299 | $1.089 |
| 300 - 499 | $1.044 |
| 500 - 999 | $1.035 |
| 1,000 - 1,999 | $1.029 |
| 2,000 - 3,999 | $1.025 |
| 4,000 - | $1.024 |





