- Top >
- 被动元件 >
- 电路保护 >
- Fuses >
- 0251005.MXL(LITTELFUSE)
产品属性
| Approvals | CCC, CSA, PSE, QPL, TUV, UR |
| Case/Package | Axial |
| Current Rating | 5 A |
| Diameter | 2.41 mm |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Housing Material | Ceramic |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | PCB , Through Hole |
| Number of Pins | 2 |
| Packaging | Bulk |
| Radiation Hardening | No |
| Resistance | 15.5 mΩ |
| Termination | Axial |
| Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Voltage Rating (DC) | 125 V |
| Working Voltage | 125 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 137
MOQ:1
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 1 - 49 | $0.514 |
| 50 - 99 | $0.46 |
| 100 - 299 | $0.393 |
| 300 - 499 | $0.349 |
| 500 - 999 | $0.34 |
| 1,000 - 3,999 | $0.333 |
| 4,000 - 4,999 | $0.328 |
| 5,000 - | $0.328 |





