UCS2E221MHD
NICHICON
RoHS状态:RoHS
库存类别:代理店库存
供应商排名:A-2
Management ID:st71732349
文档
产品属性
| Capacitance | 220 µF |
| Case/Package | Radial |
| Diameter | 18 mm |
| Dissipation Factor | 0.2 % |
| Height | 31.5 mm |
| Height - Seated (Max) | 33.5026 mm |
| Lead Diameter | 800 µm |
| Lead Pitch | 7.5 mm |
| Life (Hours) | 10000 hours |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Pins | 2 |
| Polarity | Polar |
| Radiation Hardening | No |
| Ripple Current | 3.13 A |
| Ripple Current (AC) | 3.13 A |
| Schedule B | 8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020 |
| Termination | Radial |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage | 250 V |
| Voltage Rating | 250 V |
| Voltage Rating (DC) | 250 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 100
MOQ:100
SPQ:10
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 100 - 999 | $7.304 |
| 1,000 - 4,999 | $7.275 |
| 5,000 - 9,999 | $7.266 |
| 10,000 - 49,999 | $7.258 |
| 50,000 - | $7.248 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |





