2834006-3
TE CONNECTIVITY

RoHS状态:RoHS
库存类别:质量保证库存
供应商排名:B-1
Management ID:st71722344
Date Code:15
文档
产品属性
| Approvals | UL |
| Connector System | Wire-to-Board |
| Connector Type | Connector, Receptacle |
| Contact Current Rating | 6 A |
| Contact Plating | Lead, Nickel, Tin |
| Current Rating | 6 A |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Height | 4.48 mm |
| Housing Color | Natural |
| Insulation Diameter | 2.1 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Mount | Surface Mount |
| Operating Supply Voltage | 400 V |
| Packaging | Tape & Reel |
| Sealable | No |
| Termination | SMD/SMT |
| Wire/Cable Gauge | 22 AWG |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 600
MOQ:38
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 38 - 379 | $2.466 |
| 380 - 1,899 | $2.431 |
| 1,900 - 3,799 | $2.375 |
| 3,800 - 18,999 | $2.347 |
| 19,000 - 37,999 | $2.338 |
| 38,000 - 75,999 | $2.334 |
| 76,000 - 151,999 | $2.33 |
| 152,000 - | $2.322 |





