- Top >
- 半导体 >
- 分立半导体 >
- Diodes >
- Bridge Rectifiers >
- GBU4K-E3/51(VISHAY)
GBU4K-E3/51
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Average Rectified Current | 4 A |
| Current | 4 A |
| Element Configuration | Single |
| Forward Current | 4 A |
| Forward Voltage | 1 V |
| Height | 18.8 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) | 800 V |
| Max Reverse Leakage Current | 5 µA |
| Max Surge Current | 150 A |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Pins | 4 |
| Packaging | Bulk |
| Peak Non-Repetitive Surge Current | 150 A |
| Peak Reverse Current | 5 µA |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Voltage | 50 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 1,500
MOQ:250
SPQ:250
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 250 - 2,499 | $2.061 |
| 2,500 - 12,499 | $2.05 |
| 12,500 - 24,999 | $2.041 |
| 25,000 - | $2.039 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |




