- Top >
- 半导体 >
- 分立半导体 >
- Diodes >
- Bridge Rectifiers >
- 2W01G-E4/51(VISHAY)
2W01G-E4/51
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Average Rectified Current | 2 A |
| China RoHS | Non-Compliant |
| Contact Plating | Silver |
| Element Configuration | Single |
| Forward Current | 2 A |
| Forward Voltage | 1.1 V |
| Height | 5.6 mm |
| Introduction Date | 2006-06-27 |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 10 months ago) |
| Max Forward Surge Current (Ifsm) | 60 A |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Max Output Current | 2 A |
| Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) | 100 V |
| Max Reverse Leakage Current | 5 µA |
| Max Surge Current | 60 A |
| Min Breakdown Voltage | 100 V |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Elements | 4 |
| Number of Pins | 4 |
| Number of Terminals | 4 |
| Packaging | Box |
| Peak Non-Repetitive Surge Current | 60 A |
| Peak Reverse Current | 5 µA |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Yes |
| Reverse Standoff Voltage | 100 V |
| Schedule B | 8541100080, 8541100080|8541100080, 8541100080|8541100080|8541100080, 8541100080|8541100080|8541100080|8541100080 |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 21,000
MOQ:3,000
SPQ:3,000
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 3,000 - 29,999 | $0.436 |
| 30,000 - 149,999 | $0.435 |
| 150,000 - 299,999 | $0.435 |
| 300,000 - | $0.434 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |




