HLMP-2785
BROADCOM
RoHS状态:RoHS
库存类别:代理店库存
供应商排名:A-1
Management ID:st71479304
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Case/Package | DIP |
| Color | Yellow |
| Contact Plating | Copper, Silver, Tin |
| Current | 25 mA |
| Depth | 10.16 mm |
| Dominant Wavelength | 585 nm |
| Forward Current | 20 mA |
| Forward Voltage | 2.1 V |
| Height | 6.22 mm |
| Illumination Color | Yellow |
| Lead Free | Lead Free |
| Lens Style | Diffused, Rectangular |
| Luminous Intensity | 70 mcd |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Power Dissipation | 85 mW |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Contacts | 16 |
| Number of Elements | 1 |
| Number of LEDs | 8 |
| Number of Pins | 16 |
| Number of Segments | 1 |
| Peak Wavelength | 583 nm |
| Power Dissipation | 85 mW |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Reverse Voltage | 6 V |
| Test Current | 20 mA |
| Voltage Rating | 2.1 V |
| Wavelength | 583 nm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 9,600
MOQ:160
SPQ:160
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 160 - 1,599 | $7.378 |
| 1,600 - 7,999 | $7.361 |
| 8,000 - 15,999 | $7.352 |
| 16,000 - | $7.344 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |




