39-30-1062
MOLEX
库存类别:代理店库存
供应商排名:A-2
Management ID:st68028540
Date Code:N/A
文档
产品属性
| China RoHS | Compliant |
| Color | Natural |
| Contact Gender | Male |
| Contact Material | Gold, Tin |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Resistance | 10 mΩ |
| Country of Origin | US |
| Current Rating | 8 A |
| Depth | 19.4 mm |
| ELV | Compliant |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Gender | Male |
| Glow Wire Compliant | Non-compliant |
| Halogen Free | Low Halogen |
| Height | 11.65 mm |
| Housing Color | Natural |
| Housing Material | Nylon |
| Insulation Resistance | 1 GΩ |
| Lead Free | Lead Free |
| Lead Pitch | 4.2 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 4 years ago) |
| Material | Brass |
| Max Current Rating | 9 A |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 600 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Circuits | 6 |
| Number of Contacts | 6 |
| Number of Pins | 6 |
| Number of Positions | 6 |
| Number of Rows | 2 |
| Orientation | Right Angle |
| Packaging | Bulk |
| Pitch | 4.2 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Yes |
| Row Spacing | 5.5 mm |
| Schedule B | 8536694040, 8536694040|8536694040|8536694040|8536694040|8536694040 |
| Termination | Solder |
| Voltage Rating | 600 V |
| Voltage Rating (DC) | 600 V |
| Width | 12.8 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 11
MOQ:11
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 11 - 109 | $13.684 |
| 110 - 549 | $13.362 |
| 550 - 1,099 | $13.287 |
| 1,100 - 5,499 | $13.231 |
| 5,500 - 10,999 | $13.203 |
| 11,000 - | $13.185 |
| - | - |
| - | - |





