UCD1E101MCL1GS
NICHICON
库存类别:质量保证库存
供应商排名:B-1
Management ID:st68012974
文档
产品属性
| Capacitance | 100 µF |
| Case/Package | Radial |
| Contact Plating | Tin |
| Diameter | 6.3 mm |
| Dissipation Factor | 0.14 % |
| Features | General Purpose |
| Height | 7.7 mm |
| Height - Seated (Max) | 8.001 mm |
| Impedance | 320 mΩ |
| Leakage Current | 3 µA |
| Life (Hours) | 2000 hours |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Packaging | Tape & Reel |
| Polarity | Polar |
| Radiation Hardening | No |
| Ripple Current | 290 mA |
| Ripple Current (AC) | 290 mA |
| Schedule B | 8532220020, 8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020 |
| Termination | SMD/SMT |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage | 25 V |
| Voltage Rating | 25 V |
| Voltage Rating (DC) | 25 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 7
MOQ:7
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 7 - 69 | $1.81 |
| 70 - 349 | $1.561 |
| 350 - 699 | $1.174 |
| 700 - 3,499 | $1.097 |
| 3,500 - 6,999 | $1.064 |
| 7,000 - 13,999 | $1.039 |
| 14,000 - 27,999 | $1.00 |
| 28,000 - | $0.997 |





