- Top >
- 半导体 >
- 分立半导体 >
- RF FET >
- 2SK3475(TE12L,F)(TOSHIBA)
产品属性
| Case/Package | SC |
| Continuous Drain Current (ID) | 1 A |
| Current Rating | 1 A |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 20 V |
| Frequency | 520 MHz |
| Gain | 14.9 dB |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | 10 V |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Max Output Power | 630 mW |
| Max Power Dissipation | 3 W |
| Min Operating Temperature | -45 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Pins | 4 |
| Output Power | 630 mW |
| Packaging | Tape and Reel |
| Test Current | 50 mA |
| Test Voltage | 7.2 V |
| Voltage Rating | 20 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 80,000
MOQ:1,000
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 1,000 - 9,999 | $1.477 |
| 10,000 - | $1.472 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |




