BLM31PG121SN1L
MURATA
RoHS状态:RoHS
库存类别:质量保证库存
供应商排名:A-4
原产国:JP
Management ID:st68010336
Date Code:2022
文档
产品属性
| Case/Package | 1206 |
| Case Code (Imperial) | 1206 |
| Case Code (Metric) | 3216 |
| Contact Plating | Tin |
| Core Material | Ferrite |
| DC Current | 3 A |
| DC Resistance (DCR) | 20 mΩ |
| Depth | 1.6 mm |
| Frequency | 100 MHz |
| Height | 1.3 mm |
| Impedance | 120 Ω |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 months ago) |
| Material | Ferrite, Steel |
| Max Current Rating | 3.5 A |
| Max DC Current | 3 A |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Manufacturer Package Identifier | BLM31PG121SN1L |
| Military Standard | Not |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Circuits | 1 |
| Number of Lines | 1 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RMS Current (Irms) | 3.5 A |
| Schedule B | 8504500000, 8504500000|8504500000|8504500000|8504500000|8504500000 |
| Series Resistance | 20 mΩ |
| Shielding | Unshielded |
| Termination | SMD/SMT |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Tolerance | 25 % |
| Width | 1.6 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 142
MOQ:1
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 1 - 99 | $0.167 |
| 100 - 299 | $0.145 |
| 300 - 499 | $0.101 |
| 500 - 999 | $0.093 |
| 1,000 - 3,999 | $0.086 |
| 4,000 - 4,999 | $0.081 |
| 5,000 - 9,999 | $0.081 |
| 10,000 - | $0.08 |





