GRM31CR72A105KA01L
MURATA
RoHS状态:RoHS
库存类别:质量保证库存
供应商排名:A-4
Management ID:st68002663
Date Code:2021
文档
产品属性
| Category | 电容器 Ceramic Multilayer condensers/capacitors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | GRM |
| Capacitance | 1 μF |
| Voltage - Rated | 100 V |
| Tolerance | ±10% |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 125°C |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Size / Dimension | 0.126"L x 0.063"W(3.20mm x 1.60mm) |
| Thickness (Max) | 0.071" (1.80mm) |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.
库存量: 1,770
MOQ:1
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 1 - 49 | $0.327 |
| 50 - 99 | $0.315 |
| 100 - 299 | $0.255 |
| 300 - 499 | $0.215 |
| 500 - 999 | $0.207 |
| 1,000 - 3,999 | $0.201 |
| 4,000 - 4,999 | $0.197 |
| 5,000 - | $0.197 |





