XG4H-2631
OMRON
RoHS状态:RoHS
库存类别:质量保证库存
供应商排名:B-1
Management ID:st67953134
Date Code:20+
文档
产品属性
| Color | Black |
| Connector Type | Receptacle |
| Contact Material | Bronze |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Resistance | 20 mΩ |
| Current Rating | 3 A |
| Housing Material | PBT |
| Insulation Resistance | 1 GΩ |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Current Rating | 3 A |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 300 V |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Contacts | 26 |
| Number of Positions | 26 |
| Number of Rows | 2 |
| Orientation | Straight |
| Packaging | Bulk |
| Pitch | 2.54 mm |
| Radiation Hardening | No |
| Row Spacing | 2.54 mm |
| Schedule B | 8536694040 |
| Termination | Solder |
| Voltage Rating | 300 V |
| Voltage Rating (AC) | 300 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 4,572
MOQ:500
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 500 - 4,999 | $3.924 |
| 5,000 - | $3.914 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |





