UPM1V182MHD
NICHICON
RoHS状态:RoHS
库存类别:质量保证库存
供应商排名:B-1
Management ID:st67952121
Date Code:18+
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Capacitance | 1.8 mF |
| Case/Package | Radial |
| Diameter | 16 mm |
| Dissipation Factor | 0.12 % |
| Features | General Purpose |
| Height | 31.5 mm |
| Height - Seated (Max) | 33.5026 mm |
| Impedance | 22 mΩ |
| Lead Pitch | 7.5 mm |
| Leakage Current | 1.89 mA |
| Life (Hours) | 5000 hours |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Through Hole |
| Polarity | Polar |
| Radiation Hardening | No |
| Ripple Current | 2.22 A |
| Ripple Current (AC) | 2.25 A |
| Termination | Radial |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage Rating | 35 V |
| Voltage Rating (DC) | 35 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 930
MOQ:930
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 930 - 9,299 | $0.967 |
| 9,300 - 46,499 | $0.962 |
| 46,500 - | $0.961 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |




