- Top >
- 半导体 >
- 分立半导体 >
- Thyristors >
- TRIACs >
- TMA84S-L(SANKEN)
产品属性
| Category | 分立半导体 TRIACs |
| Manufacturer | SANKEN |
| Triac Type | Standard |
| Voltage - Off State | 400 V |
| Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) | 1.5 V |
| Current - On State (It (RMS)) (Max) | 8.0A |
| Current - Gate Trigger (Igt) (Max) | 30 mA |
| Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) | 80A/84A |
| Configuration | Single |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 125°C(TJ) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Device Package | TO-220F |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.
库存量: 5,347
MOQ:1,000
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 1,000 - 9,999 | $1.269 |
| 10,000 - | $1.265 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |




