- Top >
- 半导体 >
- 集成电路/集成电路 >
- Logic >
- Flip-flops >
- SN74HC74DR(Texas Instruments)
SN74HC74DR
Texas Instruments
RoHS状态:RoHS
库存类别:质量保证库存
供应商排名:B-1
Management ID:st67943442
Date Code:24+
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Category | 集成电路/集成电路 Flip-flops |
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Series | HC |
| Type | D-Type |
| Trigger Type | Positive Edge |
| Output Type | Complementary |
| Voltage - Supply | 2 V ~ 6 V |
| Current - Output High, Low | 5.2 mA/5.2 mA |
| Current - Quiescent (Iq) | 4μ A |
| Input Capacitance | 3 pF |
| Clock Frequency | 60 MHz |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 15ns @ 6V/50pF |
| Number of Bits per Element | 1 |
| Number of Elements | 2 |
| Function | Set (Preset) And Reset |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ +85°C(TA) |
| Applications | Standard |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 14-SOIC |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.
库存量: 5,866
MOQ:3,000
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 3,000 - | $8.698 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |




