- Top >
- 半导体 >
- 分立半导体 >
- FETs >
- Discrete single >
- RJK0305DPB-02#J0(RENESAS)
RJK0305DPB-02#J0
RENESAS
RoHS状态:PBF
库存类别:质量保证库存
供应商排名:B-1
Management ID:st67940811
Date Code:18+
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Category | 分立半导体 Discrete single |
| Manufacturer | RENESAS |
| FET Type | N-Channel |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 30V |
| Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) | 4.5V, 10V |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 30A(TA) |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds | 1250 pF @ 10 V |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 8mOhms @ 15A, 10V |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 16 V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | +16V, -12V |
| Vgs (Max) | +16V, -12V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | LFPAK |
| Technology | Mosfet (Metal Oxide) |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.
库存量: 2,460
MOQ:250
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 250 - 2,499 | $4.909 |
| 2,500 - 12,499 | $4.898 |
| 12,500 - | $4.889 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |




