- Top >
- 半导体 >
- 分立半导体 >
- Diodes >
- Rectifiers - Single >
- RB060L-40TE25(ROHM)
RB060L-40TE25
ROHM
RoHS状态:PBF
库存类别:质量保证库存
供应商排名:B-1
Management ID:st67940447
Date Code:19+
文档
产品属性
| Average Rectified Current | 2 A |
| Current Rating | 2 A |
| Element Configuration | Single |
| Forward Current | 2 A |
| Forward Voltage | 500 mV |
| Lead Free | Lead Free |
| Max Forward Surge Current (Ifsm) | 70 A |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) | 40 V |
| Max Reverse Leakage Current | 1 mA |
| Max Reverse Voltage (DC) | 40 V |
| Max Surge Current | 70 A |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 2 |
| Output Current | 2 A |
| Peak Non-Repetitive Surge Current | 70 A |
| Peak Reverse Current | 1 mA |
| Polarity | Standard |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Schedule B | 8541100080, 8541100080|8541100080, 8541100080|8541100080|8541100080, 8541100080|8541100080|8541100080|8541100080 |
| Termination | SMD/SMT |
| Voltage Rating (DC) | 40 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 1,236
MOQ:1,236
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 1,236 - 12,359 | $0.135 |
| 12,360 - 61,799 | $0.132 |
| 61,800 - 123,599 | $0.131 |
| 123,600 - 617,999 | $0.131 |
| 618,000 - | $0.131 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |





