LT1584CT-3.3#PBF
ANALOG DEVICES
RoHS状态:RoHS
库存类别:质量保证库存
供应商排名:B-1
Management ID:st67927959
Date Code:22+
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Case/Package | TO-220 |
| Dropout Voltage | 1.2 V |
| Height | 9.4 mm |
| Lead Free | Exempt |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 years ago) |
| Max Input Voltage | 7 V |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Max Output Current | 7 A |
| Max Power Dissipation | 25 W |
| Min Current Limit | 7.1 A |
| Min Input Voltage | 2.5 V |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Nominal Output Voltage | 3.3 V |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Outputs | 1 |
| Number of Pins | 3 |
| Number of Regulators | 1 |
| Operating Supply Current | 8 mA |
| Output Current | 7 A |
| Output Type | Fixed |
| Output Voltage | 3.3 V |
| Packaging | Bulk |
| Polarity | Positive |
| Power Dissipation | 25 W |
| Quiescent Current | 8 mA |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Schedule B | 8542390000 |
| Width | 4.57 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 1,000
MOQ:100
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 100 - | $59.565 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |




