LT1170HVCQ#PBF
ANALOG DEVICES
RoHS状态:RoHS
库存类别:质量保证库存
供应商排名:B-1
Management ID:st67927714
Date Code:23+
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Case/Package | Q |
| Height | 4.877 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 years ago) |
| Max Duty Cycle | 97 % |
| Max Input Voltage | 60 V |
| Max Junction Temperature (Tj) | 100 °C |
| Max Operating Temperature | 100 °C |
| Max Output Power | 100 W |
| Max Output Voltage | 60 V |
| Max Supply Voltage | 60 V |
| Min Input Voltage | 3 V |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Nominal Supply Current | 6 mA |
| Number of Outputs | 1 |
| Number of Pins | 5 |
| Output Current | 11 A |
| Output Type | Adjustable |
| Output Voltage | 60 V |
| Quiescent Current | 50 µA |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Schedule B | 8542390000, 8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|85 |
| Switching Frequency | 100 kHz |
| Synchronous Rectifier | No |
| Topology | Boost, Buck, Flyback |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 350
MOQ:100
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 100 - | $72.96 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |




