- Top >
- 半导体 >
- 分立半导体 >
- FETs >
- Discrete single >
- IRFB3607PBF(INFINEON)
IRFB3607PBF
INFINEON
RoHS状态:RoHS
库存类别:质量保证库存
供应商排名:B-1
Management ID:st67924118
Date Code:22+
文档
产品属性
| Category | 分立半导体 Discrete single |
| Manufacturer | INFINEON |
| Series | HEXFETR |
| FET Type | N-Channel |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 75V |
| Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) | 10V |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 80A(Tc) |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds | 3070 pF @ 50 V |
| Power Dissipation (Max) | 140W(Tc) |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 9mOhms @ 46A, 10V |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 4V @ 100μA |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | 84 nC @ 10 V |
| Vgs (Max) | ±20V |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 175°C(TJ) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Device Package | TO-220AB |
| Technology | Mosfet (Metal Oxide) |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.
库存量: 478
MOQ:478
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 478 - 4,779 | $0.973 |
| 4,780 - 23,899 | $0.967 |
| 23,900 - 47,799 | $0.962 |
| 47,800 - | $0.961 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |





