IR2111STRPBF
INFINEON
RoHS状态:RoHS
库存类别:质量保证库存
供应商排名:B-1
Management ID:st67923989
Date Code:22+
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Category | 集成电路/集成电路 Gate Drivers |
| Manufacturer | INFINEON |
| Gate Type | IGBT/N-Channel MOSFET |
| Channel Type | Synchronous |
| Input Type | Non-Inverting |
| Driven Configuration | Half Bridge |
| Voltage - Supply | 10V ~ 20V |
| Logic Voltage - VIL, VIH | 8.3V/12.6V |
| Current - Peak Output (Source, Sink) | 250mA/500mA |
| Rise / Fall Time (Typ) | 80ns/40ns |
| Number of Drivers | 2 |
| Product Overview | IC GATE DRVR HALF-BRIDGE 8SOIC |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 150°C(TJ) |
| Applications | Industrial |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 8-SOIC |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.
库存量: 5,376
MOQ:1,000
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 1,000 - 9,999 | $3.194 |
| 10,000 - | $3.189 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |




