DAC084S085CIMM/NOPB
Texas Instruments
RoHS状态:RoHS
库存类别:质量保证库存
供应商排名:B-1
Management ID:st67919143
Date Code:22+
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Category | 集成电路/集成电路 DA converters DAC |
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Reference Type | External |
| Output Type | Voltage - Buffered |
| Voltage - Supply, Analog | 2.7V ~ 5.5V |
| Voltage - Supply, Digital | 2.7V ~ 5.5V |
| Differential Output | No |
| Settling Time | 4.5μs |
| Number of D/A Converters | 4 |
| INL/DNL (LSB) | ±0.14/+0.04(Max) |
| Architecture | String Dac |
| Data Interface | SPI/DSP |
| Number of Bits | 8 |
| Product Overview | IC DAC 8BIT V-OUT 10VSSOP |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 105°C |
| Applications | Catalogue |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 10-VSSOP |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.
库存量: 8,000
MOQ:250
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 250 - 2,499 | $4.909 |
| 2,500 - 12,499 | $4.898 |
| 12,500 - | $4.889 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |




